Seo Uyumlu İçerik Nasıl Üretilir?
 1. Anasayfa
 2. Seo

Seo Uyumlu İçerik Nasıl Üretilir?

0

Seo Uyumlu İçerik Nasıl Üretilir?

 

İnternet sitelerinin son dönemde içerik üretirken dikkate aldığı en önemli kriterlerden biri, SEO uyumudur. Peki, nedir bu SEO uyumu?

SEO uyumu, kurmuş olduğunuz sitenin arama motorunda en üst sıralarda yer alması demektir. Üretmiş olduğunuz bir içeriğin arama motorunda rahat bulunması için SEO uyumu şarttır. Peki, Google, Yandex gibi arama motorlarıyla nasıl iyi geçinebiliriz? Bunun için bazı alt başlıklar da SEO uyumlu içerik yöntemlerine göz atalım.

 

Özgün İçerik Üretme

Özgün içerik, her alanda sizi bir adım öne atar. Her şeyin çabucak tüketildiği bir dönemde, standart olan ilgi çekmez. Bu sebepten dolayı kişi farkını ortaya koyması için, herhangi bir yerden kopyala yapıştır bir içerik üretmemelidir. Aynı zamanda bu içeriklerde imla hataları ve yazım yanlışlarına dikkat edilmelidir.

 

Anahtar Kelime

SEO uyumundaki en önemli kriterlerden biri anahtar kelimedir. Google anahtar kelime konusunda size bir hacim belirler. Siz bu hacmin dışına çıkarsanız içeriğiniz SEO uyumlu olmayabilir. Bu noktada anahtar kelimenin önemi oldukça fazladır, bunun için Google’a ait anahtar kelime planlayıcıları mevcuttur. Google dışında ise SEMrush, Long Tail Pro, KWFinder gibi anahtar kelime planlayıcılar da kullanılabilir. İçerik başlığı, meta açıklaması kısmı ve içerik başlığı anahtar kelime içermelidir. İçerik içinde ise anahtar kelime oranı %2.5 – 3.00 olmalıdır.

 

Seo uyumlu içerik nasıl yazılır

İçeriğin Görüntüsü

İç güzellik her zaman önemlidir fakat bilmediğiniz tanımadığınız birine, bir eşyaya, bir ürüne karşı beyninizde oluşan izlenim çok önemlidir. Bu sebepten dolayı siteye ilk defa giren biri için, ilk saniyelerde bırakılan izlenim en makro seviyede iyi olmalıdır. İçerik sayfasının biçimi dağınık olmamalıdır. Paragraflar düzenli bir şekilde sıralanmalı anahtar kelimelere yer verilmelidir. Bazı görüntüler ve etiketlerle içeriği süsleyebilirsiniz. Görsel optimizasyon kurallarını önemsemeyi de seo uyumlu içerik kapsamında unutmamak gerek.

 

 

Doğru ve Yeterli Bilgi

Makale veya içeriklerde alıcının, okuyucunun sitem ettiği en önemli konulardan biri makale veya içeriğin yeterli bilgiye sahip olamamasıdır. Bu konuda yapılabilecek en güzel şey kulaktan dolma bilgiler dışında insanların doğru ve güvenilir elde etmesini sağlamaktır. Konu hakkında yarım veya fazla bilgi kafa karışıklığına yol açabilir. Eğer doğru ve yeterli bilgi vermezseniz, SEO uyumlu içerik seviyeniz doğrudan düşebilir.

 

İçerik Uzunluğu

Yeterli bilgi kapsamında içerik uzunluğunuz en az 300 kelime olmalıdır. Google daha uzun ve yüksek kaliteli içerikleri öne çıkarır.

 

Meta Açıklama

Meta açıklama içeriğiniz veya makaleniz hakkında sorulacak 5N1K sorularına kısa cevaplar için baş metindir. En gerekli olan kavramlardan biridir. Meta açıklama hedef anahtar kelimeyi kesinlikle içermelidir.

 

URL Bağlantısı Ekleme

Sitenin sürekliliğini etkin kılmak için, yeni içeriklerin alt kısmına eski yazılarınızın linkini, bağlantısını koymak tavsiye edilir. Bu SEO uyumu sırasında, arama motoruna sitenizi tanıtmak için önemli bir kriterdir.

 

İşte 7 alt başlıkta SEO uyumlu içerik nasıl hazırlanır onu öğrenmiş olduk. SEO uyumu bir makale, içerik ve web sitesi için olmazsa olmaz kaidedir.

Tepkini Göster
 • 8
  be_eni
  Beğeni
 • 0
  a_k
  Aşk
 • 1
  tebrik
  Tebrik
 • 1
  e_lenceli
  Eğlenceli
 • 0
  k_zg_n
  Kızgın
 • 0
  _lgin_
  İlginç
 • 0
  kusma
  Kusma
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve turkcoder.net güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir