SEO Ne Anlama Geliyor? Arama Motoru Optimizasyonu
 1. Anasayfa
 2. Seo

SEO Ne Anlama Geliyor? Arama Motoru Optimizasyonu

0

SEO ne anlama geliyor? SEO, hepimiz duyduk ve internette yapılan aramalarla bir ilgisi olduğunu biliyoruz, ancak SEO ne anlama geliyor? SEO, teknoloji, finans, pazarlama, sistemler, anlık bilgi, iş ve harika beyinler dahil olmak üzere birçok şeyi ifade eder, ancak kelimenin kendisi Arama Motoru Optimizasyonu anlamına gelir. Biliyorsunuz, Google’a bir soru sorduğunuzda ve o, çeşitli web sitelerinde yüzlerce yanıt içeren bir sonuç sayfası geri getiriyor? En iyiden en kötüsüne doğru sıralanmıştır, sorusuna cevabınız budur, SEO ne anlama gelir?

SEO Ne Anlama Geliyor?

 1. Pazarlama

SEO günümüz dünyasında çeşitli anlamlar taşıyabilir, ancak aslında SEO en kritik faktörlerden biri olarak neyi temsil ediyor? Pazarlama anlamına gelir! Arama motoru optimizasyonu, Google, Yahoo, Bing ve diğer arama motorlarında nasıl sıralandığınız için son yıllarda çok popüler hale geldi.

Web sitenizdeki içeriğe bağlı olarak, bu arama motorları tarafından sıralanırsınız. Bir aramada en üstte olmaya ve en yüksek puan alan olarak geri dönmeye çalışıyorsunuz. Neden? Çünkü bu şekilde para kazanıyorsunuz.

 1. Finans

Bu beni başka bir noktaya getiriyor; SEO ne anlama geliyor? Para ve daha fazlası. Her şirket, rakibini yenmek için üstünlük arıyor. Web sitelerindeki bilgilerle ilgili kelime öbekleri veya anahtar kelimeler ararken, arama motorunun sonuç sayfasında, SERP olarak da bilinen bir numaralı web sitesi olarak sıralanmak istiyorlar.

Arama listesinin en üstünde olduğunuzda tıklanırsınız ve bir şirketin web sitesine yönlendirilirsiniz. Bu şirket web sitesinde bir şey satıyorsa, tahmin edin ne oldu? Büyük olasılıkla, o arama motoru sonuç sayfasında sıralandığınız yer nedeniyle biraz para kazandınız. Eğer 50 veya 25, hatta 15 numara olarak sıralansaydınız, satış yapmazdınız çünkü kimse web sitenizde 50 yeri tıklamayacaktır.

Günümüzde insanlar anında memnuniyet istiyor ve bununla birlikte zamanlarını sitenizdeki arama motoru sonuçlarına bakarak geçirmek istemezler; cevabı veya ürünü istiyorlar ve hemen istiyorlar!

 1. Anında Bilgi

SEO ne anlama geliyor? Ortalama bir Joe için bu anlık bilgidir. Parmaklarımızın ucunda bir ansiklopedi var. Cevabını bilmek istediğimiz rastgele bir soruya sadece saniyeler içinde tüm interneti arayabiliriz. Eskiden, fiziksel olarak kütüphaneye gitmeniz ve aradığınız cevabı bulmak için kitapların içine bakmanız gerekiyordu. O dırdırcı sorunun cevabını bulmanız günler alabilir.

Günümüz dünyasında tek yaptığımız birkaç anahtar kelime, cümle veya cümle yazmak ve sadece tıklanmayı isteyen birden fazla sonucumuz var.

Arama Motoru Optimizasyonu
Arama Motoru Optimizasyonu
 1. İş

İş! SEO ne anlama geliyor? İş. Net değer ve kar marjları söz konusu olduğunda, şirketinizin para kazanması gerekir. Gelir elde etmekte başarısız olursanız, işiniz başarısız olur. SEO, diğer pazarlama araçlarından daha dinamik satışlar ve yeniliklerle işletmelerin daha hızlı büyümesini sağlamakla eş anlamlı hale geldi.

Bu neden? Çünkü işe yarıyor! Zaman ve maliyetleri dikkate alırsanız, SEO’nun yüksek bir yatırım getirisi vardır. Elbette, sizi arama motoru sonuç sayfasının en üstüne götürmeniz birkaç hafta veya ay sürecek, ancak en üste çıktığınızda asla geri adım atmayacaksınız. Maliyet ne olursa olsun. İşiniz büyüyecek ve birkaç hafta sonra zirveye çıkarken faydasını göreceksiniz!

 1. Teknoloji

Teknoloji, şu anda yaşadığımız zamanlarda bir dev. Her şey bilgisayarlarda, e-posta yoluyla, web sitelerinde, sosyal medyada ve arama motoru başarısıyla yapılır. Teknoloji, işletme sahiplerinin en popüler arama sonuçlarını doğruluk ve yetkili bir yapıya göre derecelendirerek arama motoru başarısına sahip olmalarını sağlar.

Sadece bir numaralı sıradaki sonucun yanlış bir cevap olduğunu bulmak için bir arama yapmak istemezsiniz. Bu, tanıtmak için elinizden gelenin en iyisini yapmaya çalıştığınız iş veya proje için zararlı olabilir!

 1. Büyük Zihinler

SEO aynı zamanda harika beyinler anlamına gelir! Yaptığınız aramaya göre web sitelerini içeriklerine göre sıralama fikrini kim bulmuşsa bir dahi! Böyle bir fikir bulmak zeki bir insanı gerektirir. Zamana ayak uydurmak için daha da parlak bir arama motoru yöneticisi gerekir. SEO her zaman değişiyor. Sıralamalar, arama motorlarının kullanıcıları sorgulamak için en uygun olduğunu düşündüğü şeye göre sürekli olarak değiştirilir.

Bilgi teknolojisi alanında, sürekli değişen bir dünyaya değiştirilmiş algoritmalar yazan programcılar ve birçok faktöre dayalı sıralama sistemi var. SEO sıralama sistemini aşmaya çalışan kişiler de var ve kısa bir süre için yapabilirler, ancak bir sonraki anda algoritma yine değişti ve listenin en altına atıldılar.

 1. Sistemler

SEO’nun ne anlama geldiği sorulduğunda bilinmesi gereken önemli bir nokta, bir sistem anlamına gelmesidir. SEO, İnternet’i ve web’e sürekli yüklenen birçok kitabı, dokümanı, videoyu, makaleyi ve diğer bilgileri düzenlemenin bir yoludur; hepsi parlak fiyonklu bir organizasyon kutusuna sarılmış. SEO, tabiri caizse dünyanın kütüphanecisidir!

Tepkini Göster
 • 1
  be_eni
  Beğeni
 • 0
  a_k
  Aşk
 • 0
  tebrik
  Tebrik
 • 0
  e_lenceli
  Eğlenceli
 • 0
  k_zg_n
  Kızgın
 • 0
  _lgin_
  İlginç
 • 0
  kusma
  Kusma
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve turkcoder.net güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir