Whmcs Türkçe Dil Dosyası
 1. Anasayfa
 2. Whmcs

Whmcs Türkçe Dil Dosyası

5

Whmcs Türkçe dil dosyası

Whmcs web hosting otomasyon sisteminin son sürüm Türkçe dil dosyasını yazımızda bulabilirsiniz. Whmcs Türkçe dil dosyası güncel 8.x versiyonları desteklemekte olup her sürüm için güncellemeleri konuya ekleyeceğiz.

Whmcs normalde Türkçe dahil 25ten fazla dili destekliyor. Fakat dil dosyalarında ciddi eksiklikler mevcut. Orjinal Türkçe dil dosyasının neredeyse yarısı ingilizce desek heralde abartmış olmayız. Dolayısıyla binlerce satır eksik kısımları çevirmek biraz yorucu. Bilgi paylaştıkça çoğalır düşüncesiyle Ayzeta için hazırladığımız çeviriyi buradan da Whmcs kullanıcılarına sunmak istedik.

Dosyayı indirmek için indir linkine tıklayabilirsiniz.

Whmcs Türkçe 8.x Dil Dosyası

Dosya orjinaline sadık kalınacak şekilde çevrilmiş olup herhangi bir şekilde reklam amaçlı anahtar kelime ekleme vb. tarzı işlemler yapılmamıştır.

Dosyayı zipten çıkardıktan sonra turkish.php dosyasını direk language klasöründe üzerine yazdırabilirsiniz. Yalnız bu şekilde yaptığınızda otomatik whmcs güncellemeleri sırasında dosya varsayılanla değiştirileceği için çeviriler silinecektir. Dolayısıyla dosyayı direk üzerine yazdırmak yerine lang klasörünüzde “overrides” adında bir klasör açarak bu klasörün içine atarsanız güncellemelerde dosyanız silinmeyecektir. Yani dosyanın konumu public_html/lang/overrides/turkish.php olacak şekilde yüklemelisiniz.

Overrides ile ilgili daha fazla bilgiye whmcs geliştirici sayfasından ulaşabilirsiniz: https://developers.whmcs.com/languages/overrides/

Ayrıca Whmcs admin için Türkçe çeviri dosyasını da yakında yine burada yayınlayacağız. Sorularınız için aşağıdan yorum yazabilirsiniz.

 

Whmcs Türkçe E-posta şablonları için: Whmcs Türkçe Mail Şablonları – TurkCoder.NET

Whmcs Admin Türkçe Dil dosyası için: Whmcs Türkçe Admin Dil Dosyası V8.x – TurkCoder.NET

Tepkini Göster
 • 74
  be_eni
  Beğeni
 • 2
  a_k
  Aşk
 • 43
  tebrik
  Tebrik
 • 0
  e_lenceli
  Eğlenceli
 • 0
  k_zg_n
  Kızgın
 • 0
  _lgin_
  İlginç
 • 0
  kusma
  Kusma

Bilgisayar Programcısı / Dijital Pazarlama Uzmanı.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve turkcoder.net güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (5)

 1. Çok teşekkürler :)

 2. 16 Mayıs 2021

  deneyeceğim

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir