SEO Pazarlama Nedir? Neden Önemlidir?
 1. Anasayfa
 2. Seo

SEO Pazarlama Nedir? Neden Önemlidir?

0

SEO pazarlama nedir? Arama motoru optimizasyonu (SEO), bir arama motorunun “doğal” veya ücretsiz (“organik”) arama sonuçlarında bir web sitesinin veya web sayfasının görünürlüğünü etkilemek için kullanılan eylemleri ve teknikleri ifade eder. Bir sayfanın arama motorundaki konumunu etkilemek için uygulanan birçok teknik vardır.

SEO Pazarlama- İyi, Kötü ve Çirkin… Bazı şirketler “beyaz şapka” SEO tekniklerini kullanır. “Beyaz şapka” SEO teknikleri, arama motoru sıralamalarınızı doğal olarak iyileştirmek için arama motorlarının tavsiye ettiği politikaları ve en iyi uygulamaları kullanır. Genellikle “Organik SEO” olarak adlandırılır.

Yelpazenin diğer ucunda, bazı SEO şirketleri “Black Hat” tekniklerini kullanır. Bunlar, onaylanmayan veya izin verilmeyen teknikleri kullanarak arama motoru sıralamalarını değiştirmek için kullanılan yöntemlerdir. Genellikle bu teknikler, sistemde haksız bir avantaj elde etmek için arama motorunun algoritmasındaki bir boşluktan yararlanmaya çalışır.

En iyi arama motoru sağlayıcılarının çoğu, bu tür teknikleri kullanma konusunda çok sert bir şekilde kaşlarını çattılar ve bu tür teknikleri kullanarak bir web sitesini yakalarlarsa, genellikle web sitesini yasaklayacak ve arama motoru dizinlerinden kaldıracaklardır. Bu teknikler, bir sitenin organik listelerini değiştirmeye çalışır.

SEO Pazarlama Neden Önemlidir?

Öyleyse, neden şirketler sıralamalarını yükseltmek için büyük bir arama motorundan men edilme riskini alıyor? Cevap, arama motorlarındaki yüksek sıralamaların yüksek miktarda trafik, potansiyel müşteri ve satış anlamına gelmesidir.

Bazı şirketler, kısa vadeli potansiyel kazançlar için yasaklanma riskini almaya isteklidir. Elbette çoğu, tespit edilmeyeceklerini düşünüyor ve yüksek sıralamaların cazibesine direnmek çok zor.

SEO Pazarlama, birçok şirketin pazarlama çabalarında birincil itici güç haline geliyor. Bu “siyah şapka” tekniklerini önermiyoruz. Büyük arama motorları, bu tür faaliyetlere büyük ölçüde zarar veriyor. Arama motorlarında uzun bir ömür istiyorsanız, hiçbir kısayol yoktur.

SEO Pazarlama
SEO Pazarlama

Web sitesi ziyaretçilerinin en acil sorularına yanıt almalarına yardımcı olan, yüksek kaliteli, SEO optimizasyonu içerik ve bilgilerle yüksek kaliteli bir web sitesi oluşturmak, web sitenizin sıralamasını yükseltmenin en iyi yoludur.

Ancak, tek başına içerik sizi oraya götürmez. SEO Pazarlama çabalarını yöneten şirket içi çalışanları olan birçok müşterinin çok az sonuç aldığını veya hiç sonuç alamadığını gördük.

SEO Pazarlama teknikleri ve web sitesinde nasıl uygulandığı ve web sitesi yapısının nasıl düzenlendiği hakkında oldukça fazla şey var. Arama motorlarında sürekli değişiklikler vardır ve en son tekniklerin tümünü uygulayabilmek için bunu düzenli olarak incelemek gerekir.

On yıl öncesinin aksine, bir sayfanın arama motorunda nasıl sıralandığını etkileyen içeriğe ek olarak kelimenin tam anlamıyla yüzlerce faktör vardır. Ayrıntılı izleme ve analiz yazılımının ortaya çıkmasıyla birlikte, SEO pazarlamasını çalıştıran faktörlerin çoğunu artık biliyoruz ve müşterilerimizi sıralamada rutin başarı elde ettik.

Tepkini Göster
 • 0
  be_eni
  Beğeni
 • 0
  a_k
  Aşk
 • 0
  tebrik
  Tebrik
 • 0
  e_lenceli
  Eğlenceli
 • 0
  k_zg_n
  Kızgın
 • 0
  _lgin_
  İlginç
 • 0
  kusma
  Kusma
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve turkcoder.net güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir