Google Sıralamam Neden Düştü
 1. Anasayfa
 2. Seo

Google Sıralamam Neden Düştü

0

Google sıralamam neden düştü sorusunun detayları. Google’ın güncellemelerinden dolayı sıra gerilemesi olduğu gibi site ile alakalı durumlarda da sıralamanız arama sonuçlarından düşebilir. SEO çalışmalarında ön görülen değer politikası “kalıcılık”, “kalıcı seo” ‘dur. Bazen işler umduğunuz gibi gitmeyebilir kontroller Google’ın elindedir. Kalıcı dediğiniz site bir anda gerilere düşebilir. Arama motorlarında sıra gerilemesi neden yaşanır? Arama motoru sonuçlarından düşme nedenlerini sizlerle paylaştık.

Google Sıralamam Neden Düştü – Detaylı Anlatım Madde Madde

Hosting Banlanmış Olabilir

Web sitenizi barındıran firma hostingleri paketlere böler. Bu paket içerisinde bir sitenin banlanması aynı ip üzerinde olan web sitelerin ceza almasına, banlanmasına neden olabilir. Sıralama hosting nedeni ile düşebilir. Hosting ve sunucu kesintileri de gerilemeye neden olmaktadır.

Özgün İçerik Kaybı ve Özgünlük Kalitesini Düşürmek

Eskiden sürekli özgün yazılar yazıyorsanız ve daha sonra kopya içeriliğe yöneliyorsanız Google’da sıranızı düşürecek bir iş yapıyorsunuz demektir. Özgünlük kalitesi düştüğü zaman web sitenizin Google gözündeki değeri de düşer.

Güncelliği Kayıp Etmek Sıralamadan Düşmeye Neden Olur

Web siteniz önceden sürekli güncel ise daha sonra güncel değerini kayıp ettiyse Google gözünde web site değeriniz düşer. Google güncel web siteleri sever. Örnek haber siteleri sürekli güncel olduğundan dolayı Google’da değerlidir. Web site güncelliği düştüğü zamanda arama sonuçlarındaki sıranızda düşer. Google sıralamam neden düştü sorusuna önemli bir yanıt olabilir.

Veri Kaybı Yaşamak

Web sitenizin veri tabanı veya herhangi bir sayfası silindiğini düşünelim. Google’ın daha önce ulaştığı sayfalara ulaşamaması sonucu sıralamada geriye düşmenize neden olur. Çünkü her bot ziyaretinde webmaster tools’a hatalar gider. Bu uyarıları görebilirsiniz. SEO açısından veri koruma önem inşa etmektedir.

Site Tasarımın Değişimi Sıralamada Geriye Düşürür veya Çıkarır

Site içi optimizasyonu değişen web sitelerin Google sıralaması düşebilir veya çıkabilir. Tamamen site içi uyuma bağlıdır. Google kurallarına uygun site içi SEO optimizasyonu sizi başarıya taşır.

Backlink Kaybı Arama Sonuçlarında Web Siteyi Sıra Düşürür

Backlinkleriniz silindiği zaman sıralama da geriye düşmeye yol açacaktır. Devamlı olarak backlink kontrolü yapınız.

Google Güncellemeleri Arama Sonuçlarını Etkiler

Web site sahiplerinin en çok çekindiği konular arasında Google güncellemeleri yer alır. İşini bilmeyen SEO Uzmanı bu güncellemeden çekinir. Aslında korkulacak bir şey yoktur. Kısa süre de yeni algoritmaya senkronize olabilirsiniz. Yeni kurallara uygun şekilde web site kısa bir süreçte uydurulabilir. Bu sorun değildir. Google’ın güncelleme yapması sıralamaya olumlu veya olumsuz etki eder. Güncellemeler sonrası Google sıralamam neden düştü aramaları artabilir.

Google Sıralamam

Rakip Sitelerin Güçlenmesi

Rekabet güçlendikçe siz yerinizde duruyorsanız geriye gitmeniz muhtemeldir. Rekabete ayak uydurarak web sitenizi sürekli güncel tutmanız ve kalite seviyenizi yükseltmeniz gerekir. Google ve kullanıcılara hitap etmeniz çok önemlidir.

Domain Tescil Sürenizin Azalması

Domain tescil süresinin bitmesini beklemeden hatta bir yıl sınırına düşmeden tescil sürenizi uzatın. Google domain tescil sürelerine önem vermektedir. Tescil sürenizin bitmesine az kaldı ise sıralamanız gerileyebilir.

Sosyal Paylaşım Sitelerinde Spam Oluşturmak

Sosyal ağ üzerinden aynı hesap ile sıkça tekrar tekrar aynı linki paylaşmak spam oluşturur. Sıralamada geriye düşmenize neden olabilir. Spam oluşturmadan bir paylaşım yapmak daha mantıklı ve kaliteli olmaktadır. SEO çalışmalarına sosyal ağlar yardımcı olduğu gibi bilinçsiz kullanımı da zararlı olmaktadır.

Google sıralamam neden düştü sorusunun detaylarını aktardık. Görüş ve sorularınızı bize iletebilirsiniz.

Tepkini Göster
 • 0
  be_eni
  Beğeni
 • 0
  a_k
  Aşk
 • 0
  tebrik
  Tebrik
 • 0
  e_lenceli
  Eğlenceli
 • 0
  k_zg_n
  Kızgın
 • 0
  _lgin_
  İlginç
 • 0
  kusma
  Kusma
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve turkcoder.net güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir