Site İçi Optimizasyon Nasıl Yapılır? Görsel Optimizasyonu
 1. Anasayfa
 2. Seo

Site İçi Optimizasyon Nasıl Yapılır? Görsel Optimizasyonu

1

Site içi optimizasyon nasıl yapılır? Görsel optimizasyonu nasıl olmalıdır? Öncelikle SEO nedir? Sorusu ile başlayalım. SEO: internet ortamında bloggerlar arasında ve birçok kurum kuruluşların internet sağlayıcıları üzerinden kendi kişisel görüşleri ve birçok görüş ve deneyimlerini aktarmak istedikleri için ve bu görüş ve bildirmek istedikleri bilgilerin okunmasını sağlamak amacıyla internet ortamında okunabilirliğini arttırmalarına olanak sağlayan internet sağlayıcılarının ve tüm internet sitesi sahiplerinin dikkat etmesi gereken bir konu başlığıdır.

Site içi SEO konusu çok detaylı ve karmaşıklık içermektedir. Bu konuda birçok deneyimli insan bu bilgi aktarımlarını online kurslar vasıtasıyla insanlara sunmaktadır. Öğrenmek isteyenler internet üzerinden diğer fikir sahibi olanlardan öğrendikleriyle yetinmeyip bu tür online dersler ile konuyu pekiştirip bilgi birikimlerinizi zirveye taşıyabilirsiniz.

Site İçi Optimizasyon Nasıl Yapılır? Dikkat Edilmesi Gerekenler

Site içi SEO konusu ile alakalı dikkat edilmesi gereken birçok nokta vardır. Bunlardan bir tanesi de yazı içerisinde yazdığınız yazı konusuyla alakalı olacak şekilde en az 2 veya 4 adet resim eklemeniz olacaktır.

Bu resimler kaliteli olmasının yanında boyutunun da çok büyük olmamasına dikkat edilmelidir aksi takdirde site içerisinde kasılmalara yol açabilmektedir.  Ve siteniz için ziyarete gelen kullanıcılar çok yavaş olduğunu düşünüp siteyi terk edebilir. Bu konuda photoshop yazılımının “web için kaydet” özelliği veya wordpress siteleriniz için resmush.it gibi eklentiler görsellerinizi sıkıştırmanızda size fayda sağlayabilir.

Siteniz için Ek SEO Kaynakları Kullanılmalı

Site içerisinde bir yazı planlaması yapıldığında tüm seo hakkındaki bilgilere hakim olmadığınızı düşünüyor iseniz size en büyük yardımcı olacak şey seo yardımcı uygulamalarıdır. İlk olarak adım adım seo hakkındaki tüm gerçeklere ulaşıp kavramanıza da yardımcı olabilir. Sitenizi worldpress gibi kalıp bir uygulama üzerinden oluşturduysanız size yardım edebilecek çok sayıda uygulama bulmanız mümkün.

Sadece Resim Eklemek Yeterli mi?

Site içi optimizasyon çalışmalarında resim, görsel kullanımı çok önemlidir. Site içerisinde oluşturduğunuz yazılarınıza resimler ekleyip yazılarınızı görsel anlamda da güzelleştirip insanlara daha hoş olmasını biliyor olmalısınız.

Site İçi Optimizasyon
Site İçi Optimizasyon

Fakat bu konu sadece resim seçip yüklemek ile bitmiyor maalesef seçip yüklemek istediğiniz resimlerinize SEO formatınıza uygun olacak şekilde alt metinler ve sitenizin alan adını belirtecek şekilde eklemeniz gerekiyor. O resmin size ziyaretçi çekmesi için bu ve bunun gibi ufak gibi görünse de büyük adımları mutlaka uygulamalısınız.

Her bir resim için aynı uygulamayı yapıp anahtar kelimeleriniz belirleyip resimlerinize eklemeniz gerekmektedir. Bunun yanı sıra resim yüklemelerinizin yazı içerisinde yerleşimi de çok önemlidir.

Resimlerinizin Yerleşim Yerleri Doğru mu?

Sadece yazı yazmanın önemli olmadığını biliyorsunuz ve seo için resimlerinizi sitenize yükleme aşamasında nasıl yüklemeniz gerektiğini düşünüyor iseniz şu aşamalara özen göstermeniz gerekmektedir.

Resimleriniz sade anlaşılır ve göze hitap edecek bir boyutta olmalıdır. Resimlerinizin yerleşimi paragraflar arasında olacak şekilde olmalıdır ve karmaşık yerleşim yapılmadan belirli aralıklara dikkat edecek şekilde olmalıdır. Aksi takdirde insanlara çok fazla karmaşık gelip siteniz ile ilgilenmeyi bırakabilirler. Bu durumda emeğinizin karşılığını almanız için güzel bir durum olmayabilir. Bu sebeple de yazı içerisinde belirli aralıklar ile yazı uzunluğunuza bağlı olmak üzere 5 adetten fazla resim yükleyebilirsiniz.

Site içi optimizasyon nasıl yapılır? Görsel optimizasyonu hakkında soru ve görüşlerinizi iletebilirsiniz. Youtube videomuz üzerinden de bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Tepkini Göster
 • 27
  be_eni
  Beğeni
 • 1
  a_k
  Aşk
 • 3
  tebrik
  Tebrik
 • 0
  e_lenceli
  Eğlenceli
 • 0
  k_zg_n
  Kızgın
 • 0
  _lgin_
  İlginç
 • 0
  kusma
  Kusma
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve turkcoder.net güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (1)

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir