SEO İçin En İyi Chrome Eklentileri
 1. Anasayfa
 2. Seo

SEO İçin En İyi Chrome Eklentileri

0

SEO için en iyi chrome eklentileri nelerdir? Sahip olduğunuz web sitelerinizi otomatik olarak analiz edebilmenizi sağlayan Chrome eklentileriyle, tek tıkla SEO çalışmalarınızı yapabilirsiniz. Aynı zamanda yeni Microsoft edge üzerine de aynı eklentileri chrome mağazası üzerinden yükleyebilirsiniz.

Web sitelerinizin Google Chrome web mağazasında yer alan SEO tool eklentileri sayesinde, tek tıklamayla tüm SEO işlemlerinizi gerçekleştirme şansına sahip olabileceksiniz. SEO işlemleriniz için hazırlanmış olan bu liste sayesinde, listede yer alan eklentileri hızlı bir şekilde Google Chrome tarayıcınıza ekleyebilir ve SEO çalışmalarınızı büyük bir rahatlıkla yapabilirsiniz. SEO çalışmalarınızda işinize yarayacak olan tüm Google Chrome eklentilerini bu liste içerisinde bulabilirsiniz.

SEO İçin En İyi Chrome Eklentileri Nelerdir?

Ahrefs Toolbar

Ahrefs Tool’un ücretsiz bir şekilde sunmuş olduğu bu eklenti sayesinde, önemli olan tüm SEO metriklerini doğrudan SERP’ler üzerinde görme şansınız olacaktır. Ahrefs Toolbar Chrome SEO eklentisi aracının sağlamış olduğu özellikler ise;

*Yönlendirilmesi yapılan alan sayısı,

*Backlinklerin sayısı,

*Tahmini olarak yapılan organik arama trafiği,

*Anahtar kelimelerin sıralamalı olarak sayısı,

*UR ve DR’yi kontrol etmenize olanak sağlar,

*Anahtar kelimesi önerisinde bulunur.

Mangools
Mangools

Mangools

Google Chrome tarayıcınız üzerinden ziyaret etmiş olduğunuz bir web sayfası hakkında tüm bilgilere erişmeniz gerekiyorsa, bu konuda sizlere Mangools Chrome eklentisi yardımcı olacaktır. Mangools, ücretsiz bir eklentidir. Mangools eklentisi içerisinde hesap oluşturup, oturum açtığınız takdirde ise, web siteleri hakkında çok daha fazla veri elde etme şansına sahip olabilirsiniz.

Mangools eklentisini tarayıcınıza indirip, kurmanız için gerekli olan nedenler:

*Mangools sizlere SEO ile alakalı genel metriği gösterir.

*Web sayfasının backinklerini de gösterir.

*Site içi SEO analizi yapabilirsiniz.

*Web sayfasının açılış hızını gösterir.

*Internal özellikteki linkleri ve bu linklerde yer alan durum kodlarını gösterir.

*Alexa üzerinde yer alan sıralamanızı gösterir.

Keyword Everywhere

Keyword Everywhere SEO eklentisi, kullanım hedefinizde olan anahtar kelimelerin detaylı bir şekilde verilerini sizlere sunmaktadır. Google arama sorgularında, arama sorgusunu yazarken, anahtar kelimeyle alakalı olarak aranma hacmi ve rekabet edebileceğiniz diğer anahtar kelimeleri gösterir. Bu özelliğin yanında, arama sorgusunda yazmış olduğunuz anahtar kelimeyle alakalı anahtar kelimeleri ve onunla ilişkili olan verileri de görme şansına sahip olabileceksiniz.

Keyword Everywhere ile alakalı olarak en ilginç olay ise, Google arama motorunu daha fazla bir şekilde destekliyor oluşudur. Keyword Everywhere eklentisinin desteklemiş olduğu web sitelerin listesi ise şu şekildedir:

*Google,

*Google Trends,

*YouTube,

*Google Keyword Planner,

*Google Analytics,

*Majestic,

*Amazon,

*Moz,

*Answer The Public

SEO Quake

SEO sektörünün içerisinde yer alan SEMrush, sektörün önde gelen liderlerinden biri olma özelliği taşımaktadır. Bundan dolayı, SEO eklentileriyle alakalı olarak yapılacak listelerde, SEO Quake eklentisi olmadan hiçbir liste tam olamaz. SEO Quake eklentisi, SEO ile alakalı tüm önemli yönleri elde etmenizi sağlayan oldukça kapsamlı bir eklentidir.

SEO Quake eklentisini kullanan kullanıcılar, birçok yapılandırılabilir seçeneğe de sahip olmaktadırlar. SEO Quake eklentisini sahip olduğunuz SEMrush hesabınızla birlikte kullanırsanız, SEO hakkında çok daha fazla detaylı bilgilere de erişim sağlayabilirsiniz.

SEO Quake, yapmış olduğunuz Google arama sorgusu sonuçlarında sizlere harika SEO istatistikleri sunacaktır. Ayrıca site içi SEO, sosyal medya paylaşımı ve backlink gibi farklı konular hakkında da SEO Quake sayesinde bilgi almanız mümkün olacaktır.

SEO İçin En İyi Chrome Eklentileri Nelerdir?
SEO İçin En İyi Chrome Eklentileri Nelerdir?

SEO Minion

SEO Minion isminde olan bu Google Chrome eklentisinin sizlere sağlamış olduğu avantajlar ise;

*Web sayfası SEO analizinizi yapar.

*SERP önizleme aracını kullanıma sunar.

*Hreflang özelliğinde olan etiketinizi denetler.

*Mevcut bağlantılarınızın durumunu kontrol eder.

SEO için en iyi Chrome eklentilerinden biri SEO Minion’un kullanıcılarına sağlamış olduğu en önemli avantajlardan biri ise; Google üzerinden gerçekleştirilen bir arama sorgusunu, iki farklı konum üzerinden karşılaştırma yapabilmenize olanak sağlar.

SEO İçin En İyi Chrome Eklentileri konusu ile ilgili sormak istediklerinizi yorum olarak bize yazabilirsiniz.

Tepkini Göster
 • 0
  be_eni
  Beğeni
 • 0
  a_k
  Aşk
 • 0
  tebrik
  Tebrik
 • 0
  e_lenceli
  Eğlenceli
 • 0
  k_zg_n
  Kızgın
 • 0
  _lgin_
  İlginç
 • 0
  kusma
  Kusma
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve turkcoder.net güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir