İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Zararlı Yazılımlar
  3. TeslaCrypt Projesi Sonlandı

TeslaCrypt Projesi Sonlandı

TeslaCrypt Projesi Sonlandı
Ad

TeslaCrypt Projesi Sonlandı

Merhabalar, bilgisayar dünyasının başı son zamanlarda ransomware, yani fidyeci bilgisayar virüsleriyle belada. En az cryptolocker kadar büyük bir vurgun yapan teslacrypt v1 ve v2 sürümlerinde dosyaları “.vvv”, “.ccc” uzantılarıyla şifreliyor ve kullanılmaz hale getiriyordu ve bu şifreleme bir şekilde kırılmıştı.

Teslacrypt v3 sürümünde dosyaları “.ttt”, “.mp3”, “.xxx”, “.micro” vs. uzantılarına çevirerek şifrelemeye başlamış ve bunun çözülememesi bir çok kullanıcının fidyecilere ödeme yapmasına sebep olmuştu.

Ad

Teslacrypt virüsü bu fidyelerden elde ettiği gelirle kendini geliştirerek son olarak v4 sürümüyle dosyaları uzantısız olarak şifrelemeye başladı ve bununda herhangi bir çözümü bulunamadı.

 

Decoder yazılımı ile dosyalarınızın şifresini çözün

TeslaCrypt’ı geliştiren korsanlar kısa bir süre önce bu projelerini sonlandırdılar. TeslaCrypt Projesi Sonlandı. Ayrıca şifreli dosyaları çözmek için gerekli (key) anahtarı yayınladılar. TeslaDecoder uygulaması ile dosyalarınızı çözebilirsiniz. TeslaDecoder ı linke tıklayarak indirebilirsiniz.

Set key diyerek virüslü dosyalarınızın dosya türünü seçin. Eğer uzantısız olarak şifrelenmişlerse “as original” seçin ve decrypt all kısmına tıklayarak tüm dosyalarınızı virüsten temizleyin.

Ad
Yorum Yap

Yorum Yap