Seo Optimizasyonu Nasıl Yapılır
 1. Anasayfa
 2. Seo

Seo Optimizasyonu Nasıl Yapılır

0

Seo Optimizasyonu Nasıl Yapılır?

Günümüzde seo dediğimiz olay dijital pazarlamada çok önemli bir yeri kaplamaktadır. Açılımı “Search Engine Optimization”dır. Seo düzenlemelerine ihtiyaç duyulmasının sebebi bir arama motorunda arama yaparken kullanıcının ihtiyacı olan bilgiye daha hızlı ulaşmasıdır. Arama motorlarında hemen bulunmak için bazı teknik düzenlemeler olarak da açıklanabilmektedir.

Bir internet sitesinin başarılı olması ve üst sıralarda yer alması için sadece kurulmuş olması, yazılım bilgisi vs. yeterli olmaz. Eğer ki bir internet sitesi içine seo düzenlemesi yapılmadan yüklenirse, dünyada yapılmış en iyi web sayfası dahi olsa arama motorları onu görmezden gelecektir. Seo sayfanın ulaşacağı kitlenin büyüklüğünü de önemli oranda etkilemektedir.

 Seo Yönetimi Nasıl Olmalı?

Seo, kurallara uyarak uygulandığında faydalı bir popülarite arttırma sanatı olarak düşünülebilir. Eğer bütçeniz varsa bu işin seo uzmanları tarafından yapılması internet sitenizin popülerliğine çok şey katacaktır. Seo optimizasyonu nasıl yapılır sorusunun cevabına aşağıdaki soruları cevaplayarak ulaşabiliriz.

 Arama Motorlarında Üst Sıralarda Yer Almak

En iyi seo uzmanlarını içinde barındıran şirket tabi ki Google’dır. Anahtar kelimeleriniz Google’da aratıldığında üst sıralarda çıkmanız aslında çok kısa yoldan reklamınızın yapılmasına da destek olmaktadır. Malumunuz bugünlerde herkes nerdeyse bütün bilgileri Google’da aratmaktadır. Peki seo optimizasyonu için neler yapmalıyız?

 İçeriklerde Bol Bol Görsel Olmalı

Çağımız görselliğin daha çok ilgi gördüğü bir çağ olduğu için sadece yazıdan oluşan içerikleri kimse okumak istemez kısa sürede kullanıcı sayfayı kapatmaya meyilli olmaktadır. Yazılan içeriği dikkat çekici bir görsel malzeme ile desteklemek (Fotoğraf, video) kullanıcıların sitenizde daha fazla vakit harcamasını sağlarken sizin yararınıza olmaktadır.

 Özgün Olmalısınız

Yukarda bahsettiğimiz gibi Google en iyi seo uzmanlarını bünyesinde barındıran bir markadır. Sizin içeriği kopyaladığınızı anladığı an hemen alt sıralara düşmeye başlarsınız. Hem iş ahlakı olarak kopyalamak hiç hoş bir davranış değildir. Değerli kullanıcılarınız tarafından kötü yorumlara maruz bırakılarak, size asla güvenmemelerine sebep olabilirsiniz. Eğer ki içerik değişme ihtimali olmayan bir içerikse bu içeriği kullanıcılara en iyi şekilde siz sunmalısınız ki insanlar sizin sitenize girsin. Özgün içerik ve görseller üretmek sizi üst sıralara taşıyacağı gibi ürettiklerinizin kaliteli olmasına da özen gösterin. Kimse bir internet sayfasındaki karmakarışık bir yazıyı veya görüntü kalitesi düşük bir fotoğrafı görmek istemez. Özgün içerik ile ilgili bir diğer yazımızı okuyun: Özgün içerik

 Kullanılan kaynakları Bildirin

Güvenilirlik kullanıcılarla aranızda bir bağ kurulması için çok önemlidir. İçeriği yazarken kullandığınız bütün materyallerin kaynaklarını yazının sonunda paylaşın. Kullanıcılarınızın size güveni artar hemde içeriğin sahibi tarafından hırsızlıkla suçlanmazsınız.

 İçerikleri Kaliteli Hazırlamalısınız

Yaptığınız seo çalışmalarından fayda görmek istiyorsanız. Kullanıcılarınıza en kaliteli içerikleri sunmalısınız. Belirlediğiniz anahtar kelimelerden ilk sıralarda olan siteleri inceleyerek rakip sitelerden daha uzun daha okunabilen içerikler yükleyin. Hazırladığınız içeriği yine kaliteli ve konu ile bağlantısı olan bir video ile destekleyerek rakiplerinizin önüne geçebilirsiniz.

 Meta Başlıklarınız Odağı Üzerinde Toplamalı

Başlıklar özellikle SERP kısmında ilgi çeken mesajlar barındırmalıdır. Çünkü insanların sitenizin linkini ilk görüşü ve siteniz hakkında ilk fikir sahibi olduğu yerdir. Başlıklarda kesinlikle anahtar kelimeleri kullanmak çok önemlidir.

 • Seo optimizasyonu nasıl yapılır konusunu sizin için güncellenmeye devam edeceğiz.
 • Webtasarımcımız ekibinin konuyla ilgili yazısına ulaşın: seo optimizasyonu nasıl yapılır

Tepkini Göster
 • 1
  be_eni
  Beğeni
 • 0
  a_k
  Aşk
 • 0
  tebrik
  Tebrik
 • 0
  e_lenceli
  Eğlenceli
 • 0
  k_zg_n
  Kızgın
 • 0
  _lgin_
  İlginç
 • 0
  kusma
  Kusma

Bilgisayar Programcısı / Dijital Pazarlama Uzmanı.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve turkcoder.net güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir