Turkcoder.net Yenilendi
 1. Anasayfa
 2. TurkCoderNET

Turkcoder.net Yenilendi

0

Turkcoder.net yenilendi

Merhaba değerli turkcoder.net ziyaretçileri. 2010 yılında kurduğumuz Türkçe webmaster blogu projesi sitemiz 10uncu yaş gününde yenilendi. Domain yaşı reg işlemlerindeki bazı aksaklıklardan dolayı 10 olmasa da içerik olarak 10 yıldır sizlerle olan sitemiz yeni bir görünüme kavuştu.

Açıldığı dönem datalife engine içerik yönetim sistemini kullanan blog sitemiz daha sonra dle nin Türkiye’de resmi bir destek kanalı olmadığı sebebiyle 2016 yılında wordpress altyapısına taşındı. Data aktarımı sırasında ne yazık  ki içeriğimizin ve yorumların büyük bir bölümü ve üye hesapları aktarılamadı. Bu sebeple de turkcoder.net üzerinde paylaşılan bilgi, kaynak kodu veya dosya her ne olursa olsun üyelik gerektirmeden, tüm ziyaretçilerimizin erişebileceği şekilde düzenlemeler yaptık. Sunucumuzu daha güvenli olması adına Ayzeta alt yapısına taşıdık ve 10uncu yaşımızda logo ve site tasarımımızı yeniledik.

Artık turkcoder.net üzerinde dileyen tüm üyelerimiz Google ve ya Facebook hesaplarıyla hızlı bir şekilde kayıt olarak sitemizde içerik ve makale yayınlayabilirler. İçerikler editör onayından geçtikten sonra yayınlanmaktadır. Ayrıca yılda bir kaç kez sadece tüm abonelerimizin faydasına olacağını düşünerek göndereceğimiz bildirimleri almak isterseniz eposta bültenimize de ana sayfa üzerinden kayıt olabilirsiniz. Eposta bülteni altyapısında mailchimp kullanılmaktadır.

Blog sitemizin yayın amacı yazılımcı ve webmasterlar için Türkçe, faydalı ve özgün içerik oluşturmak ve sıklıkla karşılaştıkları bir takım sorunlarla ilgili makaleler yayınlamaktır. Sitemiz yenilenen tasarımıyla birlikte sosyal medya hesaplarıyla kayıt ve içerik ekleme özellikleri dışında, trend içerikler, benzer içerik önerileri, reaksiyon emojileri, onaylı hesap ve daha bir çok yeni özelliğe kavuşmuştur. Faydalı olacağını düşündüğümüz ekleyeceğimiz yeni içeriklerimizle birlikte burada olmaya devam edeceğiz.

Soru, sorun, görüş ve önerileriniz için iletişim formumuz üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

İlginiz için hepinize sonsuz teşekkürler.

Tepkini Göster
 • 3
  be_eni
  Beğeni
 • 0
  a_k
  Aşk
 • 0
  tebrik
  Tebrik
 • 2
  e_lenceli
  Eğlenceli
 • 0
  k_zg_n
  Kızgın
 • 0
  _lgin_
  İlginç
 • 0
  kusma
  Kusma

Bilgisayar Programcısı / Dijital Pazarlama Uzmanı.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir
Teşekkürler

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve turkcoder.net güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir