Eşsiz Blog Fikirleri Bulmak için 8 Püf Noktası
 1. Anasayfa
 2. Seo

Eşsiz Blog Fikirleri Bulmak için 8 Püf Noktası

0

Eşsiz Blog Fikirleri

Hepimiz oradaydık. Blog takviminizde doldurmanız gereken boşluklar var, ancak tüm anahtar kelime araştırmalarınız ve yapılacaklar listenizdeki başlıklar yetersiz geliyor. Ve eğer sizi sıkıyorsa, okuyucularınızı da sıkar. Biraz ilhama ihtiyacınız var, ama daha da önemlisi, bazı benzersiz blog fikirlerine hızlı bir şekilde ihtiyacınız var.

Bu gönderide, ilham almak için beklemeyi nasıl bırakacağınızı ve bir sonraki gönderiyi nasıl yazacağınızı bulmaya nasıl başlayacağınızı paylaşıyoruz. İşte benzersiz blog fikirleri bulmanın sekiz yolu:

 1. Bir beyin fırtınası yapın
 2. Sosyal medyada kontrol edin
 3. yorumlarınızı okuyun
 4. Kişilerinizle başlayın
 5. Diğer takımlarla konuş
 6. Yeni anahtar kelimelere atlayın
 7. Rakiplerinize odaklanın
 8. Bir fikir üreteci kullanın

 

Benzersiz blog fikirleri oluşturmak için 8 ipucu ve araç

Bazen, anahtar kelime araştırması bunu tam olarak kesmez. Belki okuyucularınızın aramayı bilmeyecekleri bir şey hakkında konuşmak istersiniz. Belki de hedef kitlenizin küçük bir bölümünü hedeflemek istersiniz. Ya da belki daha geleneksel bir konu için başka bir açı bulmak istersiniz. İşte daha özgün içerik için ve daha eşsiz blog fikirleri için kullanabileceğiniz bazı yöntemler.

 1. Bir beyin fırtınası yapın

Sizi bilmem ama ben iş günümün çoğunu bilgisayar başında oturarak geçiriyorum. Bir toplantıda olmadığımda veya bir blog yazısı üzerinde çalışmadığımda, Slack’e hızlı bir şekilde yanıt veriyorum, Google Analytics’i kontrol ediyorum, e-posta gönderiyorum veya anahtar kelime araştırmasına giriyorum.

Yaratıcı düşünmek için fazla zaman yok. Bu nedenle, bir beyin fırtınası düzenlemek, benzersiz blog fikirleri bulmak için harika bir ilk adım olabilir. En iyi beyin fırtınası , herhangi bir fikrin masada olduğu üretken, işbirlikçi oturumlar sırasında gerçekleşir. Bu, benzersiz konuların ve beklenmedik açıların ortaya çıkacağı anlamına gelir.

Bu nedenle, blog fikirlerine odaklanmak için ekibinize zaman ayırabilir veya bir sonraki düzenli pazarlama toplantılarınıza biraz zaman ayırabilirseniz , fikirler için beyin fırtınası yaptığınızdan emin olun.

 1. Sosyal ağda check-in yapın

Sosyal medyada neler yayınladıklarını kontrol ederek kitlenizin son zamanlarda ne hakkında konuştuğunu öğrenebilirsiniz. Buna Facebook, LinkedIn ve Twitter gibi büyük platformların yanı sıra Pinterest, Quora veya TikTok gibi diğer sosyal medya ağları dahildir. Takipçilerinizin işletmeniz hakkında neler söylediğini görmek için etiketlerinizi ve sözlerinizi kontrol edebilir ve ana sayfanızda biraz zaman geçirebilirsiniz. Ancak daha da iyi, daha benzersiz blog fikirleri elde etmek için bir adım daha ileri gidin.

Sektör liderlerinden gelen gönderilere bakın ve herhangi bir sektör hashtag’ini kontrol edin. Her iki durumda da, yorumlar, gönderiler ve yanıtlar arasında gezinmek için biraz zaman ayırdığınızdan emin olun.

Örneğin dijital reklamcılıkta #ppcchat vardır. Bu hashtag dizisinde pek çok strateji, soru ve ilgi çekici şeyler var.

Bunun gibi bir fikir bulmak, bir blog yazısı için iyi bir sıçrama noktasıdır. Neden katılıyorsunuz veya katılmıyorsunuz? Diğer uzman görüşleri nelerdir? Ve tabii ki, bu ilk etapta PPC pazarlamacıları için neden önemli?

 1. Yorumlarınızı okuyun

Kitlenizin sosyal medyada ne hakkında konuştuğunu bulmak iyidir, ancak daha önce yayınladığınız blog gönderilerine tam olarak nasıl yanıt verdiklerini bulmak daha da iyidir.

Bu yüzden fikir ararken yorum bölümlerinizi kontrol etmek iyi bir fikirdir. Gönderilerinizde nelere takıldıklarını, stratejileri hakkında hangi bilgileri gönüllü olarak verdiklerini ve çok daha fazlasını görebilirsiniz. Hatta bazen yeni bir blog gönderisine dönüşebilecek daha fazla bilgi için istekler bile alabilirsiniz.

Gordon haklı: Bu gönderi, ünlü statüsüne bakılmaksızın kopyalamak veya ilham almak için ideal olan bazı harika başlıklar içeriyor. Ancak Shawn’ın, küçük işletmeler için daha uygulanabilir olabilecek ve harika bir blog yazısı oluşturabilecek yeni bir açı için ilginç bir fikri var.

Bu nedenle, bir dahaki sefere beklenmedik blog yazısı fikirleri aradığınızda, yazılarınızın yorumlarına gidin. Daha da iyisi, bunları düzenli olarak kontrol edin ve ortaya çıkan önerileri kaydedin, böylece ihtiyaç duyduğunuzda bir fikir listeniz olur.

 1. Kişilerinizle başlayın

Benzersiz blog fikirleri bulmanın başka bir yolu, anahtar kelimelere ve konulara odaklanmayı bırakıp bunun yerine alıcı kişiliğinizle başlamaktır . Personas, pazarlama kampanyaları ve materyalleri üzerinde çalışırken ideal kitlenizi aklınızda tutmanıza yardımcı olan bir pazarlama aracıdır. Bu, içeriğinizi içerir.

Aslında, kişiliğinize göre oluşturduğunuz içerikler markanız için daha da iyi performans gösterebilir.

B2B pazarlamacılarının %58’i , içerik pazarlamasının başarısında belirleyici faktörlerden biri olarak “kitle alaka düzeyini” görüyor.

İçerik fikirleri oluşturmak için kişilerinizi kullanmanın en iyi yolu, bazı sorularla başlamaktır. İşte birkaç örnek:

 • Kişiliğinizi strese sokan nedir? Çözüm ne?
 • Kişiliğinizin daha az zaman harcayabileceği bir şey nedir? Nasıl?
 • Kişinizin yaklaşan tatiller için nasıl hazırlanmaya ihtiyacı var?

Unutmayın, bunlar sadece bir başlangıç ​​noktasıdır ve ürününüz ve teklifiniz hakkında daha da spesifik bilgiler edinebilirsiniz. Bu yüzden kişiliğinizi ortaya çıkarın ve hangi blog gönderisini okumak istediklerini düşünmeye başlayın.

 1. Diğer ekiplerle konuşun

Bu ipucu basit: En ilginç ve eşsiz blog fikirleriniz pazarlama ekibinizden gelmeyecek. Bunun yerine, bu gönderiler için fikirler – doğrudan ortak hayal kırıklıklarına hitap edenler, sektörünüzdeki trendlerden yararlananlar – doğrudan izleyicilerinizle çalışan insanlardan gelecektir. Bu yüzden satış ve bilgisayar bilimleri ekiplerinizle konuşmanız gerekiyor.

Satış ekibiniz beklentilerinizi bilir. Tüm günlerini yeni potansiyel müşteriler hakkında bilgi edinmek, en iyi potansiyel müşterilerinizin sitenizde hangi içerikle ilgilendiğini bulmak ve aramalar ve demolar üzerinden potansiyel müşterilerinizle konuşmak için harcarlar.

Destek veya başarı ekibiniz ise müşterilerinizle çok konuşur. Daha da iyisi, müşterilerinizi neyin heyecanlandırdığını ve onları neyin endişelendirdiğini duyarlar – ayrıca bunu tonlarca müşteriden tekrar tekrar duyarlar, böylece orada hangi kalıpların olduğunu bilirler.

Bu desenler, benzersiz blog fikirleri için altındır. Bu yüzden birkaç toplantı ayarlayın, bazı soruları bir araya getirin ve eşsiz blog fikirleri ile harika yazılar yazmaya hazır olun.

 1. Yeni anahtar kelimelere atlayın

Bu yazının, tüm içerik pazarlamacılarının odaklandığı aynı anahtar kelime araştırmasıyla başlamayan blog yazısı fikirlerinin nasıl ortaya çıkacağına odaklandığını biliyorum. Ancak, yeni anahtar kelimeler ilgi çekmeden veya daha da kötüsü, zirveye çıkmadan ve düşmeden önce atlamak, hala biraz organik trafik sunan yeni fikirler bulmanın harika bir yoludur.

Semrush ve Ahrefs gibi anahtar kelime araçlarının her ikisi de, arama sorgunuzla ilgili yeni keşfedilen anahtar kelimeleri içeren görünümlere sahiptir. Çoğu zaman, bu önerilerin çok fazla organik araması olmaz, ancak bu bir trendin başlangıcını temsil edebilir.

Trafiği olan yeni, trend olan bazı anahtar kelimelere odaklanmak istiyorsanız , SEO uzmanı Brian Dean tarafından yürütülen Patlayan Konulara göz atabilirsiniz. Eşsiz blog fikirleri için harika araçlardan patlayan konular aracı dışında twitter trendtopic te iyi bir alternatif olabilir.

Araca abone olun veya haber bültenine kaydolun, Patlayan Konular, yeni trend olan anahtar kelimeleri henüz patlama halindeyken bulmanıza yardımcı olur, bu nedenle blog yazısı fikriyle çalışmak için bolca zamanınız olur.

 1. Rakiplerinize odaklanın

İnovasyon her zaman boş bir sayfa gerektirmez; bazen başarılı bir şekilde yapılmış şeylere bakarak benzersiz fikirler bulabilirsiniz. Bu nedenle, rakiplerinizin gönderilerine odaklanmak, kendi içeriğiniz için yeni fikirler bulmak için mükemmel olabilir.

Ahref’in İçerik Boşluğu aracını, rakiplerinizin en üst sıradaki anahtar kelimelerini belirlemek için kullanabilirsiniz ; bu, sizi en üst sıradaki blog gönderilerine götürecektir. Dahası, araç size bir veya daha fazla rakibinizin hangi anahtar kelimelerin sizin için sıralamada olmadığını söyleyecektir. Bu, sahip olmadığınız içeriğe odaklanacağınız anlamına gelir. Eşsiz blog fikirleri için harika bir araç!

 

Anahtar kelime araştırma aracı yok mu? Sorun değil. Bunu daha az hassasiyetle manuel olarak da yapabilirsiniz. Rakibinizin bloguna bir göz atın ve ne hakkında yazdıklarını görün; ardından bunu nasıl geliştirebileceğinizi ve daha da eşsiz blog fikirleri ile iyi içerik oluşturabileceğinizi düşünün.

 1. Bir blog yazısı fikirleri oluşturucu kullanın

Bazen, bir telaş içindesiniz ve yorumları ve sosyal ileti dizilerini daha fazla kazmaya veya sesli düşünmeye başlayamazsınız. Eşsiz blog fikirleri için bu, kayıpta olduğunuz anlamına gelmez. Size sadece fikir vermesi için bir araç kullanmanız yeterli.

Yapılar çoğunlukla aynıdır, bu yüzden bu kusursuz bir konu oluşturmak kolay değildir. Ancak kesin fikirleri kullanmasanız bile, bu konuların yapısı bazı şeyleri değiştirmenize yardımcı olabilir. Örneğin, blog yazısı başlıkları için “The Next Big Thing for X” yapısını kullanmayı neredeyse hiç düşünmüyorum , ancak bu düşünce liderliğini sunmanın iyi bir yolu.

Ayrıca, bunu en son eklememin başka bir nedeni daha var. Yukarıdaki adımlardan herhangi birinde ortaya çıkan Instagram SEO veya LinkedIn ağı gibi daha büyük konulara ilişkin açıları veya yaklaşımları bulmak için bu oluşturucuları kullanabilirsiniz .

 

Tepkini Göster
 • 75
  be_eni
  Beğeni
 • 1
  a_k
  Aşk
 • 41
  tebrik
  Tebrik
 • 0
  e_lenceli
  Eğlenceli
 • 0
  k_zg_n
  Kızgın
 • 0
  _lgin_
  İlginç
 • 0
  kusma
  Kusma

Bilgisayar Programcısı / Dijital Pazarlama Uzmanı.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve turkcoder.net güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir